Biocsárda
Tüzek gyúlnak Virágoskúton
Főzőverseny és pásztortalálkozó is lesz.
Virágoskúti bivalyjoghurtot kanalazok, érlelt tehénsajtot, szelet mangalicaszalonnát ízlelgetek. Karika füstölt kolbászt, papírvékony sonkát, paradicsomot, erős paprikát, lilahagymát harapok mellé. Kavargó ízek a számban. Minden, amit elém tesznek Rózsa Péter biogazdaságából való. Itt termett, itt dolgozták fel, itt kínálnak vele. A kedvencem a bivalygomolya, kérek abból is egy falást. Gyerekkorom ízei térnek vissza, felejthetetlen reggelik, ebédek és vacsorák.
Belekötöttem a cifraszűr ujjába az utolsó részletet, és felnyergeltem – kezdte a történetet Rózsa Péter, a gazda, Rezeda Kázmér pedig hátradőlt, odaadta magát egészen az elkövetkező történetnek, ahogy odaadta magát egészen az előző történeteknek is, meg ennek az embernek, ennek a gazdának, ennek a magyarnak, ennek a csárdának, ennek a világnak, mert szívével egészen pontosan felfogta, hogy a világnak éppen ilyennek kellene lennie, és akkor nemcsak a „klímavédők” jó szándékú, de beteg hisztériája válna teljesen feleslegessé, hanem az összes küldetéses, világmegváltó hülye is. „Ha a világ meg lesz váltva, akkor az ilyen gazdák, az ilyen emberek fogják megváltani. Már ha persze a Jóisten úgy dönt, hogy nem érdemlünk meg még egy megváltást, amit a magam részéről tökéletesen megértenék…” – gondolta magában Rezeda Kázmér.
A NÉPI MOZGALOM egyik remekműve, Somogyi Imre 1942-ben megjelent Kertmagyarország felé című könyve jutott eszembe, amikor a Balmazújváros melletti Virágoskúton Rózsa Péterrel bejártuk a birtokát, a 2017-es év biogazdaságát.
Ezt látni kell! Gyönyörű képek a balmazújvárosi biocsárdáról
Virágoskút – Tavasz és megújulás, család és hagyomány: ezek jegyében szerveztek különleges estet.
Debrecentől nem messze, Balmazújváros és Hajdúnánás között valódi csoda születik.